اینجا فردا

شادی، دوست عزیزی که تازگی از طریق وبلاگش با او آشنا شده ام، خواهر زاده کوچولویی دارد که تازگی یک ساله شده است. از من در مورد کتاب در ایران برای بچه های یک ساله سوال کرده که آیا چیزی هست یا نه؟ فکر کردم بد نباشد که جوابش را در وبلاگ بدهم تا شاید مورد استفاده فرد دیگری هم قرار بگیرد.

چند تا انتشارات هست که کتابهایی را برای سنین پایین چاپ کرده اند اما متاسفانه هیچ کدام خالی از اشکال نیستند. در ضمن تمامی این کتابها در گروه سنی الف دسته­بندی شده که البته این گروه سنی از دو سالگی شروع می­شود. شاید دلیل این نوع دسته بندی و یا عدم توجه به کتاب در سن پاییتر از دو سال، نبود بازار فروش باشد. والدین اغلب باور ندارند که پیش از دو سالگی هم می توان کودک را با کتاب آشنا کرد. در هر حال از بین کتابهای گروه سنی الف می توان بسته به توانایی های  کودک  کتابهایی را از این بین برگزید. از جمله انتشارات با فرزندان  که پیشتر در یکی از پستهای قبلی در مورد کتابهای شیوه های تقویت هوش نوزاد این انتشارات توضیح داده بودم، کتابهایی دارد که  آنها را برای کودکان زیر یک سال معرفی کرده که با توجه به سبک آنها می توان برای کودکان یک ساله هم معرفی کرد. این کتابها شامل کتابهای پارچه­ای و کتابهای حمام می­شود. در این کتابها حیوانات معرفی شده اند، همچنین آموزش حمام کردن و ... هم در این مجموعه هست. اشکال این کتابها این است که لبه های تیز پلاستیک های کتاب ممکن است لب کوچولوی نی نی را ببرد. کتابهای حمام را انتشارات دیگری هم چاپ کرده اند که کیفیتش از کتابهای انتشارات با فرزندان پایین تر است.(اگر خواستید کتاب حمام بخرید حواستان باشد که جغجغه ی داخل کتاب کار کند.)

انتشارات پیک ادبیات هم یک سری کتاب دارد که برای آموزش مهارتهای کلامی و زبان آموزی کودکان یکساله موثر است. این کتابها بر روی کارتهای مقوایی زخیم چاپ شده و کیفیت نسبتاً خوبی دارند.

کتابهای بامزه ای هم (من خیلی خوشم آمده) انتشارات تولد دارد که هر کدام معرفی یک جانور است و روی جلد آن از جنس پوست یا موی آن جانور قطعه ای چسبیده است مثلاً کتاب خرگوش که با عنوان ببین چه نرم موهام عرضه شده یک تکه پوست نرم و سفید روی بدن یک عکس خرگوش چسبانده اند و کودک  می تواند با لمس آن به کشف بهتر حیوانات اطرافش دست یابد. ( هر چند بد نیست مامان و بابا ها یک سری هم بچه ها را ببرند باغ وحش . فقط به این کتابها بسنده نکنند)

رویش هم یک سری کتاب دارد که آنها هم برای گروه سنی الف و ب هستند. از جمله ترانه های نی­نی کوچولو و ترانه های نی­نی توپولی که آنقدر که آدم از اسمش فکر می کند به درد نی نی کوچولو ها می خورد حقیقتاً این طور نیست. در ضمن اگر دنبال لالایی می گردید همین انتشارات یک کتاب لالایی دارد که از سه جلد تشکیل شده، لالایی های مامان زری، لالایی های بابایی و لالایی های نی­نی کوچولو  که آنها هم آنقدر ها جذاب نیستند. بنابراین یا بروید سراغ مامان بزرگ ها و یا اگر مامان بزرگ ندارید به لالایی شب رادیو اکتفا کنید که هنوز بهترینه.

+ نوشته شده در یکشنبه چهاردهم آبان ۱۳۸۵ 22:34 توسط سها صراف |


درباره نویسنده X

من ارتباطات خوانده ام، در دانشگاه تدریس می کنم و در حال حاضر اولویت پژوهشی و علاقه ام به کاربرد فن آوری اطلاعات و ارتباطات برای تقویت و توانمندسازی افراد با نیازهای خاص آموزشی (به صورت تخصصی سندروم داون) می باشد.


صفحه نخست
پست الکترونيک


پيوندهاي روزانه

رسانه های الکترونیک
آرشيو پيوندهاي روزانه


نوشته هاي پيشين

خرداد ۱۳۹۱

فروردین ۱۳۹۱
اسفند ۱۳۹۰
دی ۱۳۹۰
آبان ۱۳۹۰
مهر ۱۳۹۰
مرداد ۱۳۹۰
تیر ۱۳۹۰
خرداد ۱۳۹۰
فروردین ۱۳۹۰
اسفند ۱۳۸۹
بهمن ۱۳۸۹
دی ۱۳۸۹
آذر ۱۳۸۹
آبان ۱۳۸۹
مهر ۱۳۸۹
شهریور ۱۳۸۹
مرداد ۱۳۸۹
تیر ۱۳۸۹
خرداد ۱۳۸۹
اردیبهشت ۱۳۸۹
فروردین ۱۳۸۹
اسفند ۱۳۸۸
بهمن ۱۳۸۸
دی ۱۳۸۸
آذر ۱۳۸۸
آبان ۱۳۸۸
مهر ۱۳۸۸
شهریور ۱۳۸۸
مرداد ۱۳۸۸
تیر ۱۳۸۸
خرداد ۱۳۸۸
اردیبهشت ۱۳۸۸
فروردین ۱۳۸۸
اسفند ۱۳۸۷
آبان ۱۳۸۷
آرشيو


پيوندها

دکتر نزهت احمدی
دکتر کاظم معتمدنژاد
دکتر فرهانی فرد
دکتر یحیی کمالی پور
دکتر مجید تهرنیان
دکتر حسن نمک دوست تهرانی
دکتر شیرین احمدنیا
دفتر مطالعات و توسعه رسانه
ایران و جامعه اطلاعاتی
دکتر داوود زارعیان
وبلاگوار
چرکنویس
?what else
صفر
زن نوشت
چو ایران نباشد تن من مباد
دات
تگسا
خب که چی؟
ایساتیس
دیدن برای مرور کردن
گریفن
سایبر کافه
نسل امروز
ارتباط برتر
وبلاگ دانشجویان کارشناسی روابط عمومی
امیر مقامی (در رگ تاک)
روشنک یارمحمدی
دل پاک من
آلاچیق دانشجویان روابط عمومی
برگی از روابط عمومی
منابع کارشناسی ارشد ارتباطات
گوسفند آرمان گرا
گفت و چای
بنیاد سندرم داون آسمان نیلی