اینجا فردا

شادی، دوست عزیزی که تازگی از طریق وبلاگش با او آشنا شده ام، خواهر زاده کوچولویی دارد که تازگی یک ساله شده است. از من در مورد کتاب در ایران برای بچه های یک ساله سوال کرده که آیا چیزی هست یا نه؟ فکر کردم بد نباشد که جوابش را در وبلاگ بدهم تا شاید مورد استفاده فرد دیگری هم قرار بگیرد.

چند تا انتشارات هست که کتابهایی را برای سنین پایین چاپ کرده اند اما متاسفانه هیچ کدام خالی از اشکال نیستند. در ضمن تمامی این کتابها در گروه سنی الف دسته­بندی شده که البته این گروه سنی از دو سالگی شروع می­شود. شاید دلیل این نوع دسته بندی و یا عدم توجه به کتاب در سن پاییتر از دو سال، نبود بازار فروش باشد. والدین اغلب باور ندارند که پیش از دو سالگی هم می توان کودک را با کتاب آشنا کرد. در هر حال از بین کتابهای گروه سنی الف می توان بسته به توانایی های  کودک  کتابهایی را از این بین برگزید. از جمله انتشارات با فرزندان  که پیشتر در یکی از پستهای قبلی در مورد کتابهای شیوه های تقویت هوش نوزاد این انتشارات توضیح داده بودم، کتابهایی دارد که  آنها را برای کودکان زیر یک سال معرفی کرده که با توجه به سبک آنها می توان برای کودکان یک ساله هم معرفی کرد. این کتابها شامل کتابهای پارچه­ای و کتابهای حمام می­شود. در این کتابها حیوانات معرفی شده اند، همچنین آموزش حمام کردن و ... هم در این مجموعه هست. اشکال این کتابها این است که لبه های تیز پلاستیک های کتاب ممکن است لب کوچولوی نی نی را ببرد. کتابهای حمام را انتشارات دیگری هم چاپ کرده اند که کیفیتش از کتابهای انتشارات با فرزندان پایین تر است.(اگر خواستید کتاب حمام بخرید حواستان باشد که جغجغه ی داخل کتاب کار کند.)

انتشارات پیک ادبیات هم یک سری کتاب دارد که برای آموزش مهارتهای کلامی و زبان آموزی کودکان یکساله موثر است. این کتابها بر روی کارتهای مقوایی زخیم چاپ شده و کیفیت نسبتاً خوبی دارند.

کتابهای بامزه ای هم (من خیلی خوشم آمده) انتشارات تولد دارد که هر کدام معرفی یک جانور است و روی جلد آن از جنس پوست یا موی آن جانور قطعه ای چسبیده است مثلاً کتاب خرگوش که با عنوان ببین چه نرم موهام عرضه شده یک تکه پوست نرم و سفید روی بدن یک عکس خرگوش چسبانده اند و کودک  می تواند با لمس آن به کشف بهتر حیوانات اطرافش دست یابد. ( هر چند بد نیست مامان و بابا ها یک سری هم بچه ها را ببرند باغ وحش . فقط به این کتابها بسنده نکنند)

رویش هم یک سری کتاب دارد که آنها هم برای گروه سنی الف و ب هستند. از جمله ترانه های نی­نی کوچولو و ترانه های نی­نی توپولی که آنقدر که آدم از اسمش فکر می کند به درد نی نی کوچولو ها می خورد حقیقتاً این طور نیست. در ضمن اگر دنبال لالایی می گردید همین انتشارات یک کتاب لالایی دارد که از سه جلد تشکیل شده، لالایی های مامان زری، لالایی های بابایی و لالایی های نی­نی کوچولو  که آنها هم آنقدر ها جذاب نیستند. بنابراین یا بروید سراغ مامان بزرگ ها و یا اگر مامان بزرگ ندارید به لالایی شب رادیو اکتفا کنید که هنوز بهترینه.

+ نوشته شده در یکشنبه چهاردهم آبان 1385 22:34 توسط سها صراف |


درباره نویسنده X

من ارتباطات خوانده ام، در دانشگاه تدریس می کنم و در حال حاضر اولویت پژوهشی و علاقه ام به کاربرد فن آوری اطلاعات و ارتباطات برای تقویت و توانمندسازی افراد با نیازهای خاص آموزشی (به صورت تخصصی سندروم داون) می باشد.


صفحه نخست
پست الکترونيک


پيوندهاي روزانه

رسانه های الکترونیک
آرشيو پيوندهاي روزانه


نوشته هاي پيشين

خرداد 1391

فروردین 1391
اسفند 1390
دی 1390
آبان 1390
مهر 1390
مرداد 1390
تیر 1390
خرداد 1390
فروردین 1390
اسفند 1389
بهمن 1389
دی 1389
آذر 1389
آبان 1389
مهر 1389
شهریور 1389
مرداد 1389
تیر 1389
خرداد 1389
اردیبهشت 1389
فروردین 1389
اسفند 1388
بهمن 1388
دی 1388
آذر 1388
آبان 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
تیر 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
آبان 1387
آرشيو


پيوندها

دکتر نزهت احمدی
دکتر کاظم معتمدنژاد
دکتر فرهانی فرد
دکتر یحیی کمالی پور
دکتر مجید تهرنیان
دکتر حسن نمک دوست تهرانی
دکتر شیرین احمدنیا
دفتر مطالعات و توسعه رسانه
ایران و جامعه اطلاعاتی
دکتر داوود زارعیان
وبلاگوار
چرکنویس
?what else
صفر
زن نوشت
چو ایران نباشد تن من مباد
دات
تگسا
خب که چی؟
ایساتیس
دیدن برای مرور کردن
گریفن
سایبر کافه
نسل امروز
ارتباط برتر
وبلاگ دانشجویان کارشناسی روابط عمومی
امیر مقامی (در رگ تاک)
روشنک یارمحمدی
دل پاک من
آلاچیق دانشجویان روابط عمومی
برگی از روابط عمومی
منابع کارشناسی ارشد ارتباطات
گوسفند آرمان گرا
گفت و چای
بنیاد سندرم داون آسمان نیلی